Jsme řemeslná pekárna, vyrábějící pečivo z kvasu, situovaná v srdci jihočeského městečka Kaplice.

Rádi zodpovíme Vaše dotazy a uslyšíme Vaše náměty. Neváhejte zavolat na 380 312 650!

Naše filosofie

hlajba filozofiePROČ

Neexistuje žádný oheň, jako je vášeň.

Na začátku byl jak známo oheň. Tak jako u naší pekárny, která je víc než jen běžná, za kterou stojí oheň, respektive vášeň, tvořit pečivo podle původních hodnot a vysokých nároků na kvalitu.

JAK?

Řemeslo prý má zlaté dno, což vysvětluje, proč někteří řemeslníci klesli tak hluboko.

“Původní” pro nás znamená, že celá výroba funguje podle tradiční řemeslné práce, od ručního zpracování, přes přirozené zrání těsta po používání čistě přírodních surovin bez chemie. A přesně tato velice časově a pracovně náročná péče o naše pečivo ho dělá lepší než vše ostatní. To lze také poznat na chuti a vůni. To ale musí člověk vyzkoušet sám.

CO?

Buďme měřítkem kvality.

Tak jako náš chléb musí i naše suroviny býti těmi nejlepšími. Proto používáme mouku výhradně z českého obilí, nejlépe z ekologických farem v okolí. I zpracování se snažíme držet v souladu s udržitelným způsobem vztahu k přírodě. Samozřejmostí je pro nás úplná absence jakýchkoli přídavných látek v našem pečivu, čímž přispíváme ke zdravé výživě.

KDY?

 Čas je největší síla života!

Vedle kvalitních surovin je jedním z našich nejdůležitějších komponent čas. Až dva dny trvá zrání našich těst než se dostanou k peci. To dává našemu pečivu nezapomenutelnou vůni a samozřejmě i přirozenou trvanlivost.

No comments yet.

Napsat komentář